Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego

Prowadzisz gospodarstwo rolne? Fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W ramach ulgi możesz rozliczać się z operatorem energetycznym na zasadach prosumenckich. Dodatkowo możesz odliczyć koszt instalacji od podatku rolnego.

Zobacz, jak łatwo możesz zyskać!

Uniezależnij się od niepewnych cen prądu – produkuj go samemu.

Czysta energia to czysty zysk! Prowadząc gospodarstwo rolne jesteś Prosumentem. Oznacza to, że wyprodukowaną przez siebie energię możesz magazynować w sieci i odbierać ją (70-80%) w dowolnym momencie w ciągu roku (dotyczy instalacji do 50 kWp).

Dobrze zaprojektowana i zamontowana instalacja zapewnia bezawaryjne i bezobsługowe działanie instalacji przez 25 lat. Oznacza to realny zysk na poziomie kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Wielu rolników, sadowników i producentów żywności już zdecydowało się na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki której oszczędzają na prądzie. Zależnie od dokonanego przez Państwa wyboru instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym może zostać wykorzystana do zasilenia wszystkich urządzeń wykorzystywanych do produkcji rolnej, może też produkować energię dla budynku mieszkalnego.

Niezależnie od rodzaju instalacji (prosumencka czy powyżej 50 kWp) rolnicy prowadzący działalność gospodarczą i będący płatnikami VAT mogą odliczyć podatek VAT z tytułu montażu instalacji fotowoltaicznej. Należy pamiętać, jeśli nie dysponują Państwo środkami wystarczającymi na pokrycie całości inwestycji dysponujemy ofertami leasingowymi i możliwością uzyskania niskooprocentowanego kredytu. Rolnicy mogą także skorzystać z ulgi inwestycyjnej i odliczyć 25 % kosztów instalacji od podatku rolnego.

Chcesz umówić się na bezpłatny audyt?

Napisz do nas – nasi specjaliści odezwą się do Ciebie.

Kalkulator fotowoltaiczny dla rolnika

Ustaw wartość miesięcznego rachunku:
Lub wpisz tutaj:
  Dane
 • Tyle rocznie wydajesz na prąd
 • kWh
  Zapotrzebowanie na energię
 • Ilość paneli
 • kW
  Moc instalcji
  Oszczędności
 • Koszt całkowity
 • Czas zwrotu inwestycji
 • Zaoszczędzisz po 10 latach
 • Zaoszczędzisz po 20 latach
  Ekologia
 • Twoja instalacja fotowoltaiczna ograniczy emisję CO2 do atmosfery równą co do wartości zasadzeniu:

  Drzew
 • lub przejechanie:

  km
  kilometrów

 Kontakt

SolarTree Solutions
Sp. z o.o.

NIP: 675 17 09 073
REGON: 38391250800000
KRS: 0000795465

Skontaktuj się z nami

Napisz email:

Adres:

ul. Dzielskiego 1
31-465 Kraków

Skontaktuj się przez formularz: