Fotowoltaika dla domu

Instalację fotowoltaiczną projektujemy z myślą o Twoim realnym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć Twoje rachunki za prąd do kilkunastu złotych w skali roku.

Oszczędzaj i zarabiaj!

Dobór instalacji fotowoltaicznej dla domu

Dobór instalacji fotowoltaicznej dla domu  jednorodzinnego zależy od wielkości zapotrzebowania na energię elektryczną, które podyktowane jest między innymi liczbą wykorzystywanych urządzeń energochłonnych, rodzajem ogrzewania, nawykami (przy fotowoltaice to czy robimy pranie w ciągu dnia czy nocą może mieć  znaczenie!). Wielkość instalacji można łatwo wyliczyć na podstawie miesięcznych rachunków za prąd, chyba że w przyszłości planują Państwo zwiększenie zapotrzebowania na energię.

Przeciętne gospodarstwo jednorodzinne (2 + 2) ogrzewające się gazem zużywa w ciągu roku około 4000 kWh energii elektrycznej. Na naszych szerokościach geograficznych instalacja o mocy 4 kWp skierowana na  południe pod kątem 35 stopni dostarczy 4000  kWh energii elektrycznej. Mając na uwadze  przeciętną wysokość autokonsumpcji oraz bilansowanie z Operatorem sieci dla takiego  domu proponowalibyśmy instalację o mocy  około 4,5 kWp. Taka instalacja składałaby się z  14 modułów o jednostkowej mocy 320 Wp. Koszt takiej instalacji w zależności od pokrycia dachowego waha się od 24 000 zł do 28 000 zł  brutto (VAT 8%).

W przypadku gospodarstw, w których  ogrzewanie jest elektryczne czy za pomocą  pompy ciepła zapotrzebowanie na energię  elektryczną jest wyższe. Zazwyczaj nie  mówimy tu o instalacji niższej niż 9-10 kWp. Koszt instalacji 9,92 kWp w zależności od  zastosowanego sprzętu waha się od 36 000 zł  do 50 000 zł brutto (przy VAT 8%).

Jesteśmy inżynierami – nie handlowcami

Projektowane przez nas systemy zapewniają efektywną i co najważniejsze bezpieczną pracę instalacji fotowoltaicznej. Skupiamy się na dostarczaniu najlepszych rozwiązań w optymalnej cenie. Pracujemy tylko na sprawdzonym sprzęcie. W swojej pracy korzystamy z profesjonalnego oprogramowania do projektowania instalacji fotowoltaicznych: PV SOL Premium, dzięki czemu naszym Klientom dostarczamy profesjonalny projekt wraz z wizualizacją instalacji.

Pracujemy metodą "Pod klucz"

W praktyce oznacza, że zaprojektujemy, zamontujemy, uruchomimy oraz zajmiemy się wszelkimi formalnościami niezbędnymi do przyłączenia instalacji PV do sieci.

Naszym Klientom proponujemy najnowocześniejsze rozwiązania. Dzięki nim można mieć ciągły 24/7 podgląd pracy instalacji z poziomu urządzeń przenośnych. My również kontrolujemy działanie naszych instalacji – dzięki temu w przypadku niepokojących sygnałów możemy bardzo szybko rozwiązać zaistniały problem.

Zdajemy sobie sprawę, że koszt instalacji nie jest mały. We współpracy z bankami możemy przygotować dedykowaną formę finansowania Twojej instalacji.

Chcesz poznać wycenę dla Twojego domu?

Napisz do nas – nasi specjaliści odezwą się do Ciebie.

Kalkulator fotowoltaiczny dla domu

Ustaw wartość miesięcznego rachunku:
Lub wpisz tutaj:
  Dane
 • Tyle rocznie wydajesz na prąd
 • kWh
  Zapotrzebowanie na energię
 • Ilość paneli
 • kW
  Moc instalcji
  Oszczędności
 • Koszt całkowity
 • Czas zwrotu inwestycji
 • Zaoszczędzisz po 10 latach
 • Zaoszczędzisz po 20 latach
  Ekologia
 • Twoja instalacja fotowoltaiczna ograniczy emisję CO2 do atmosfery równą co do wartości zasadzeniu:

  Drzew
 • lub przejechanie:

  km
  kilometrów

 Kontakt

SolarTree Solutions
Sp. z o.o.

NIP: 675 17 09 073
REGON: 38391250800000
KRS: 0000795465

Skontaktuj się z nami

Napisz email:

Adres:

ul. Dzielskiego 1
31-465 Kraków

Skontaktuj się przez formularz: